Blanka Lipińska – Królowa erotyków

Blanka Lipińska to autorka najbardziej poczytnych powieści erotycznych w Polsce. W 2018 roku szturmem wdarła się na polski rynek wydawniczy z książką “365 dni”, a po spektakularnym sukcesie powstały dwie kolejne części “Ten Dzień” i “Kolejne 365 dni”. Ostatnia pozycja została nagrodzona przez czytelników Bestsellerem Empiku 2019 w kategorii Literatura polska.

Królowa erotyków w Polsce

Lipińska swoimi książkami o tematyce erotycznej skutecznie zapełniła rynkową lukę, a czytelnicy pokochali jej nieco kontrowersyjne pomysły i styl pisania, który jest nie do podrobienia. Pomysł narodził się, kiedy autorka żyła w dłuższym związku z mężczyzną, który nie poświęcał sferze seksualnej żadnej uwagi. Przedłużający się okres postu seksualnego, natchnął ją do przelewania swoich uczuć i myśli na papier.

365 dni

Pierwsza powieść wydana przez Blankę Lipińską zatytułowana “365 dni” to historia dziewczyny o imieniu Laura. Podczas wakacji na Sycylii, gdzie wybrała się ze swoim chłopakiem i przyjaciółmi, drugiego dnia, wyprawiając swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, zostaje uprowadzona. Porywaczem okazuje się być przystojny Massimo Toricelli – głowa sycylijskiej rodziny mafijnej. Kilka lat wcześniej przeżył zamach na swoje życie, kiedy to został kilkukrotnie postrzelony. W momencie kiedy prawie umierał, a jego serce przestało bić, przed oczami zobaczył dziewczynę – była to właśnie Laura Biel. Po ciężkiej walce, w końcu przywrócono go do życia. Wtedy postanowił sobie, że odnajdzie kobietę którą ujrzał. Po porwaniu, mężczyzna daje Laurze 365 dni na to, aby się w nim zakochała.

Powieść na dużym ekranie


Po ogromnym sukcesie na rynku wydawniczym, autorka zdecydowała się na adaptację kinową swojej powieści. Film trafił do kin w lutym 2020 roku i przyciągnął sporą grupę oddanych fanów, jak i ciekawych dzieła sceptyków. Pierwszy polski film erotyczny wzbudził wiele emocji i kontrowersji. Jak zwykle w takich przypadkach opinie były mocno podzielone. Nie można jednak odmówić faktu, że zarówno tak jak i książka, film okazał się sukcesem. W główne role wcielili się Anna Maria Sieklucka i Michelle Morrone.

Od erotyku do poradnika

Blanka Lipińska zapowiedziała już, że nie zamierza znikać z rynku wydawniczego. Ma powstać jej kolejna książka, jednak tym razem nie o tematyce erotycznej. Nie będzie to powieść, a poradnik. W związku ze swoją metamorfozą, autorka chciałaby podzielić się z Polkami sekretem na to, jak efektywnie zmniejszyć swoją wagę. Sama deklaruje, że schudła 30 kilogramów.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com